Basında İPKV.

 

Haberler aşağıdaki tarihlere göre dizilmiştir. Linklerden takip edebilirsiniz:

2001, 2006, 2010, 2011-2012

 

2001

 

Resmi Gazete ilanından hemen sonra...

 

25 Haziran 2001 tarihili Resmi Gazete'de Vakfımızın kuruluşuna ilişkin ilan çıktıktan hemen bir gün sonra, Cumhuriyet tarihinde resmiyet kazanan ilk Protestan kurumu olma özelliğiyle tüm basın organları haberin önemini vurguladı.

Kimi gazeteler olumlu bir gelişme olarak yorumlarken, kimileri ise perde arkasında gizli emeller aradılar...

2. Yıldönümü

 

27 Kasım 2001 tarihinde Vakıf Kuruluşunun 2. Yıl Dönümünü kutladı. Törene dönemin Cumhur Başkanlığından, Başbakanlığından ve Devlet Bakanlarından gelen tebrik notları okundu, törende devlet erkanı da bulundu. Haberlerde, amacı Protestan mensuplarının dini ihtiyaçlarını karşılamak olan Vakfın resmi hizmete başlamış olduğu konusu vurgulandı.

 

2006

 

İPKV'nin merkez binası resmi kilise olarak tanınıyor...

 

Okumak için resim üzerine tıkla...

Vakfımızın binası, 25 Temmuz 2005 tarihli İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin imar değişikliği kararı ve 26 Temmuz 2006 tarihli İstanbul Valiliğinin izniyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ibadet yeri statüsü verilen ilk kilise binası oldu. Kilisemiz azınlık statüsünde olmayan, ilk resmi Türk kilisesi olarak gündeme girdi. Haber tüm yazılı ve görsel medyada geniş yankı buldu.  Video izle...

... 

2010

 

10. Yıl Kutlamaları

 

Okumak için resim üzerine tıkla...

23 Ekim 2010 tarihinde Vakıf 10. Yılını kutladı. Törende T.C. Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sn. Egemen Bağış ve Kültür Bakanı Sn. Ertuğrul Günay'dan gelen tebrik mesajları okundu. Kutlamaya T.C. Başbakanlıktan ve Diyanetten gelen temsilcilerin yanısıra, yabancı ülkelerin diplomat temsilcileri, kadim kiliselerden gelen vekiller ve futbol dünyasından bazı yıldızlar da katıldılar.

 

2011-2012

 

Televizyon

 

Ulusal televizyon kanallarında zaman zaman vakfımız hakkında haber yapıldığı gibi inancımızın birçok konusu değerlendirilmek üzere ruhani liderimiz çeşitli programlara konuk edilmiştir.

...