Kutlamalar ve Etkinlikler

İPKV Altıntepe Protestan Kilisesi, Noel Kutlaması

Her Yıl Düzenlenen Programlar

 

Noel Kutlamaları

Her yıl 24 Aralık akşamı Hz. İsa'nın doğumu Hıristiyan alemince kutlanmaktadır. Ayrıca, İPKV'nin kilise ve temsilciliklerinde 24 veya 25 Aralık tarihine denk gelen hafta sonu tüm ziyaretçilere açık Noel Kutlamaları düzenlenmektedir. Program saatleri Son Dakika Haberler'de, ayrıca ilgili kilise ve temsilciliklerin web sitelerinde bildirilir.

Paskalya Kutlamaları

Miladi takvimde tarihi her yıl Mart ile Nisan ayları arasında değişen Paskalya Bayramında, Hz. İsa'nın tüm insanların günahlarına karşılık kendini kurban olarak sunması ve üçüncü gün ölümden dirilmesi kutlanmaktadır. Ziyaretçilere açık olan program saatleri Son Dakika Haberler'de, ayrıca ilgili kilise ve temsilciliklerin web sitelerinde bildirilir.

"Mesih İsa'nın Yaşamı" Filmi

Muhtelif zamanlarda Hz. İsa'nın hayatına ve ilahi hizmetine ilişkin bugüne kadar yapılmış en gerçekçi ve en fazla dile çevirilmiş "Mesih İsa'nın Yaşamı" adlı film tüm ziyaretçilerimize açık olarak gösterime sunulur. Gösterim tarihleri ve saatleri Son Dakika Haberler'de, ayrıca ilgili kilise ve temsilciliklerin web sitelerinde bildirilir.

Konser, koro, tiyatro gösterileri

Kültürel etkinlikler çerçevesinde Vakfımız bünyesindeki kilise ve temsilciliklerde konser, koro ve tiyatro gösterileri düzenlenir. Ayrıca talep dahilinde Konservatuvar gibi kurumların gösterileri için de mekanlarımızda kültür etkinliklerine yer verilir.

Program detayları Son Dakika Haberler'de, ilgili kilise ve temsilciliklerin web sitelerinde bildirilir.

Çeşitli seminer ve konferanslar

Ziyaretçilerimize, hayata ve inanca dair merak edilenlere ilişkin muhtelif konular hakkında seminer ve konferanslar düzenlenmektedir. Program detayları Son Dakika Haberler'de, ilgili kilise ve temsilciliklerin web sitelerinde bildirilir.

Ayrıca yetkililer veya diğer sivil toplum kuruluşları ile, kamu yararına ilişkin konular hakkında da seminerler düzenlenir.