Bazı Projelerimiz

İSTANBUL PROTESTAN KİLİSESİ VAKFI olarak Pendik ilçesindeki Hristiyanlar ile beraber, ilçemizin merkezindeki tarihi Kiliseyi, Pendik halkına yeniden kazandırmak amacıyla RESTORASYON İZNİNİ hükümetten almak umudu ile 5 yıldır çalışmalarımızı sürdürmekteyiz!

Mezarlık

 

Protestan Kiliselerinin kendilerine ait bir mezarlık alanı yoktur. İPKV tüm Protestan topluluklarının hizmetinde olacak uygun bir mezar alanını temin etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

"Nefretme"

 

İPKV, nefret suçları yasa kampanyasına destek vermektedir.  Nefret suçu insanın ırk, din, etnik, cinsiyet farklılığı gibi nedenlerle maruz kaldığı suçun adıdır. Bu suçlar ile aslında hedef alınan o bireyin üyesi olduğu sosyal gruptur.

Mültecilere yardım

 

Can güvenlikleri nedeniyle kendi ülkelerini terk etmek zorunda kaldıklarından Türkiye'de Birleşmiş Milletler'in onlara sahip çıkmasını bekleyen mülteciler gibi zor koşullarda yaşayan insanların yükünü hafifletmek Hıristiyan ahlakının temelinde vardır.

Şiddet gören kadınlara yardım

 

Ezilenlerin yanında olmak, anlayış göstermek ve kendilerine bir yardım elini uzatmak özellikle şiddet gören kadınların durumunda daha da anlamlıdır. Bu bağlamda kendilerini güvende hissettikleri bir ortam sağlamak hayati önem taşımaktadır.