Google Maps'ta yerimizi görün...

İPKV'ye Nasıl Gidilir?...

•   İstanbul Anadolu yakası merkezlerinden İPKV'ye ulaşım alternatifleri.

•   İstanbul Avrupa yakası merkezlerinden İPKV'ye ulaşım alternatifleri.

•   İstanbul Atatürk Havalimanından (IST) İPKV'ye nasıl gidilir?

•   İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından (SAW) İPKV'ye nasıl gidilir?

•   Aşağıdaki google haritasını gezinerek yerimizi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Minibüs yolundan İPKV'nin binasından bir görüntü

Anadolu yakasından gelirken...

İPKV ADRESİ:

İstanbul Protestan Kilisesi Vakfı

Minibus Yolu No: 85/1 (Şekerbank'ın arkası),  

ALTINTEPE, 34840 Maltepe, İstanbul

 

Tel./Fax: +90 216 366 94 94

E-mail:istpc@mail.com

 

(Aşağıdaki krokiye bakınız)

 

 

Yol tarifi:

Minibüs Yolu'nda Kadıköy'den Maltepe'ye doğru giderken Bostancı Gösteri Merkezi kavşağını geride bırakın. İkinci ışıkları geçince sol kolda Şekerbank'ı göreceksiniz. Bahçemize giriş kapısı Şekerbank'ın az ilerisindeki ağacın yanındadır. Üst resimdeki gibi taş kemerli kapının üstünde "İPKV Altıntepe Protestan Kilisesi" lehvasını göreceksiniz. Binamız arkada kalır.

Ulaşım alternatifleri:

PENDİK, KARTALveya MALTEPE'den gelirseniz Minibüs Yolu güzergahını Altıntepe Şekerbank'a kadar takip ediniz.

 

Otobüs ile gelmek isterseniz 17, 17L otobüslerine binip Altıntepe'de inebilirsiniz. Şekerbank'ı sorup 100 m yürüyebilirsiniz.


İsterseniz tren ile de gelebilirsiniz. Gerek Kadıköy'de gerekse Pendik, Kartal veya Maltepe'de trene binerseniz, Küçükyalı tren istasyonunda inip orada Altıntepe Şekerbank'ı sormanız yeterli olacaktır. İPKV 10 dakika yürüyüş mesafesindedir.

 

Ancak isterseniz Küçükyalı tren istasyonundan Kadıköy minibüsüne binip Şekerbank'ın önünde de inebilirsiniz. İPKV'nin bahçe girişi sağ kolda Şekerbank'tan az önceki telefon kulübelerinin yanındadır.

 

Avrupa yakasından gelirken...

 

Avrupa yakasının merkezlerinden biri olan SULTANAHMET'teyseniz Eminönü'ne giden tranvaya bininiz. Eminönü'nde de Kadıköy vapuruna bininiz. Son olarak 17, 17L otobüslerine, Maltepe, Kartal, Pendik minibüslerine veya taksiye binip Altıntepe Şekerbank'a kadar geliniz. (Haritadaki renkli çizgilere dikkat edin).

TAKSİM veya MECİDİYEKÖY'den gelirseniz Metrobüs ile Söğütlüçeşme'ye kadar geliniz. Orada da trene veya Pendik minibüslerine binebilirsiniz.

Atatürk Havalimanından gelirken...

Atatürk Havalimanından İPKV'ye gelirken en iyi seçenek önce Yenikapı'ya giden Havataş otobüsüne binip Bakırköy'de inmektir (daha fazla bilgi için Havataş logosuna tıklayınız).

Bakırköy'de de Deniz Otobüsüne binip Bostancı'ya kadar gidiniz (saatleri öğrenmek için IDO logosuna tıklayınız). Bostancı'ya geldiğinizde Altıntepe Şekerbank'ı sorup 15 dakika yürüyebilirsiniz veya taksiye binip yukarıdaki adres ve yol tarifini verebilirsiniz.

Haritadaki renkli çizgilere dikkat ediniz...

 

 

Sabiha Gökçen Havalimanından gelirken...

Sabih Gökçen Havalimanından İPKV'ye gelmek için en iyi ulaşım seçeneği E9 otobüsüne binip Bostancı'ya kadar gelmektir (saatleri öğrenmek için IETT logosuna tıklayınız). Otobüs için "İstanbul Kartı" alıp 3 TL yüklemeniz yeterli olacaktır. Bostancı'ya geldiğinizde Altıntepe Şekerbank'ı sorup 15 dakika yürüyebilirsiniz veya taksiye binip yukarıdaki adres ve yol tarifini verebilirsiniz. (Yukarıdaki haritada renkli çizgilere dikkat ediniz)